Pravidla hry a RPG

17. března 2014 v 14:29 | Admin tým

Pravidla hry

  1. Budete respektovat adminky a v případě dotazu či problému se obraťte na nás.
  2. Neurážejte agresivně ostatní hráče. Pokud máte problém s jeho hraním napište mu to soukromě. Nikdo z nás nechce číst vaše hádky.
  3. Ve hře se nepokoušejte nikoho zabít, pokud vám daný hráč povolí zabít svojí postavu. Zabíjet můžeme jen my adminky.
  4. Je slušné se omluvit, když nemůžete na danou akci dojít. Nebudeme na vás přeci zbytečně čekat, když nepřijdete.
  5. Svou registraci si pečlivě napište. V případě drobných překlepů či obsazení face claimu si můžete registraci upravit.
  6. Max. postav můžete mít 3
  7. Jakékoliv kopírování na tomtu blogu bude přísně trestáno! Buďte si jisti, že jsme toho schopny.

RPG Pravidla

Neboli Role-play game je hra na hrdiny. Se svou vymyšlenou postavou hrajete; ovládáte ji. Můžete ji vést její život, ale ne vždy. Na tomto RPG se hraje v návštěvních knihách, tudíž hrajeme za pomocí postů.

Jak správně hrát a nevypadat jako blbec?
Jak vy, tak i my jsme byly začátečníci. Nikdo z nás nebyl profíkem. Pokud začínáte s RPG měli byste si ujasnit pár rad. Bylo by nejlépe, abyste se rozepisovali nejlépe na 3 řádky. Ty vás přeci nezabijou. Pokud ovšem nemáte co už psát, nevadí když občas napíšete jen jedno slovo. Typické hraní je v **.
V ** píšete pouze to, co vaše postava dělá neboli činnost postavy. Nejlépe by bylo, kdybyste hráli ve 3. osobě v přítomném čase.

Příklad (DOBŘE):
*Ohlédne se a vykřikne radostí, jakmile uvidí Ginger. Rozběhne se k ní a dopřává své kamarádce medvědí objetí. Je ji zcela jedno, jestli ji svým obejmutím drtí či ne. Po chvilce ji konečně pustí a prohlédne si její tvář. Stále vypadá stejně, jako by to bylo včera, kdy se s ní naposledy viděla.*

Příklad (ŠPATNĚ):
*Přijde a sedne si. Čumí do blba.*

V případě mluvy se píše text mimo **.

Příklad (DOBŘE):
*Ohlédne se a vykřikne radostí, jakmile uvidí Ginger. Rozběhne se k ní a dopřává své kamarádce medvědí objetí. Je ji zcela jedno, jestli ji svým obejmutím drtí či ne. Po chvilce ji konečně pustí a prohlédne si její tvář. Stále vypadá stejně, jako by to bylo včera, kdy se s ní naposledy viděla.* No páni! Tys ses vůbec nezměnila!

Příklad (ŠPATNĚ):
*Přijde a sedne si. Čumí do blba. Hoj! houkne na kamarádku.*

Pokud chcete vyjádřit myšlenky piště je v /.

Příklad (DOBŘE):
*Ohlédne se a vykřikne radostí, jakmile uvidí Ginger. Rozběhne se k ní a dopřává své kamarádce medvědí objetí. Je ji zcela jedno, jestli ji svým obejmutím drtí či ne. Po chvilce ji konečně pustí a prohlédne si její tvář. Stále vypadá stejně, jako by to bylo včera, kdy se s ní naposledy viděla.* No páni! Tys ses vůbec nezměnila! *Opět ji objímá./To snad není možný... Konečně tu je!/ šťastně si pomyslí.*


Příklad (ŠPATNĚ):
*Přijde a sedne si. Čumí do blba. Hoj! houkne na kamarádku.* Páni, ta ale vypadá hrozně.


NonRPG pište v //, ale byly bychom rády, kdybyste NonRPG omezovali aspoň při hraní.

Příklad:
// Potřebuji Tě na chatu.
// Na chvíli si odskočím.

Nejčastější problémy

Křišťálová stěna - Takzvaná křišťálová stěna je rozdíl mezi hráčem a postavou. Hráči jste vy. Sedíte u počítače a ťukáte prsty do klávesnice, čímž ovládáte svou postavu. Vaše postava žije příběh, jež jí vymýšlíte. Ale nejste to Vy. Vaše postava má jiný vzhled, jméno, vlastnosti a vědomosti. Právě v tom je to kouzlo hry na hrdiny. Hrajete za někoho jiného, možná za toho, kým byste chtěli sami být a žít jeho život. Pokud tedy nemáte rádi nějakého spoluhráče, nedávejte mu to najevo svojí postavou. A co zjistíte vy neznamená, že o tom ví vaše postava.

Mary Sue/ Gary Stu - Nikdo není dokonalý a totéž platí i pro vaší postavu. Přidávejte k povaze postavy i negativní vlastnosti. Snažte se hrát reáně. Přeci jen ve všem nejste dobří.
Metagaming - Neboli ovlivňování cizí postavy. Což znamená, že budete jen a jen hrát za vaše postavy nikoliv za někoho jiného. V případě boji nesmíte psát:
*Kopne jej do nohy a ona se zlomí.*
*Strčí do ní prudce a ona spadne na zem.*

To by snad bylo vše. Nechceme dokonalé hráče, ale chceme abyste se chovali slušně a dodržovali pravidla.
Pokud máte stále zájem, což doufáme můžete se konečně zaregistrovat.

Registrace

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Spolupráce

× ×
Každý obsah na blogu patří nám. Kopírování se přísně trestá.
× Založeno 8. března 2014 v 19:11 ×
SiM × Rhea